-

Украина +38(067) 993-27-73, oilprespoland@gmail.com

Екструзія сої та зернових

З появою технологій екструзії з'явилася можливість максимально вигідно переробляти такі культури, як: соя, рапс, пшениця, кукурудза, ячмінь, горох.

В основі екструдування зерна та зернової суміші (сировини) лежать два процеси - механохімічний і "вибух" продукту. Останній відбувається в результаті різкої зміни тиску в зерні на виході з екструдера. Обидва процеси безупинні і протікають при високому ступені стиснення і певної швидкості проходження сировини через екструдер.

Метод сухого пресування: вплив температури тут поєднується з ефектом різкого перепаду тиску в момент викиду продукту з екструдера. Помірний рівень теплового впливу - 150 ° С в кінці процесу протягом 3-4 секунд (тривалість всього процесу 25 секунд) призводить до рівномірної денатурації нативного білка, не порушуючи первинні з'єднання амінокислот і тим самим зберігаючи поживну цінність протеїну. Активність ферментів (в першу чергу, інгібіторів трипсину в сої) знижується до прийнятної норми, що забезпечує максимальну кормову ефективність.

Енергетична фракція в зерні представлена вуглеводами (злакові, горох) і жиром (соя). При проходженні крохмалю через екструдер він желатинізується і на виході збільшується в об'ємі. Цей ефект забезпечується руйнуванням структури гранул і розривом молекулярного ланцюга крохмалю. Весь процес нагадує гаряче зволоження цього полісахариду. Відмінність полягає в тому, що при екструдуванні процес відбувається в умовах більш низької вологості і набагато швидше. Тієї вологості, яка необхідна для змащення екструдера, цілком достатньо для желатинизации. При виході продукту з установки, волога випаровується, і крохмальний гель швидко твердне. Ступінь збільшення продукту в обсязі залежить від вмісту крохмалю. При екструдуванні певний відсоток крохмалю перетворюється на декстрини, що нагадує явище, яке відбувається при підсмажуванні зерен.

Екструдування збільшує доступність олії в сої за рахунок розриву олієвмісних клітин. Це відбувається при різкому перепаді тиску (від 40 до 1 атм.) В момент викиду продукту. Тому екструдат являє собою маслянисту гомогенну масу. При підсмажуванні цей ефект не досягається навіть при самому дрібному подрібненні соєвих бобів. Екструдат довгий час не згіркне через наявність лецитину, токоферолів та інактивації ліпооксідази.

Екструзія сприяє утворенню комплексного з'єднання жиру з крохмалем в зерні в співвідношенні 1:10, а також впливає на клітковину, змінюючи її щільність шляхом руйнування структури механічними факторами і вологою.

При рекомендованих режимах екструзії в зерні гине велика частина мікрофлори (бактерії, грибки). Це дуже важливо, якщо зерно уражено цвіллю і має велику бактеріальну забрудненість. У процесі екструзії в зерні кукурудзи і пшениці мікроорганізми гинуть повністю, а в ячмені їх залишається близько 6% через високу температуру (130-160 ° С) і тиск (20-80 атм.).

Наше обладнання буде цікаво як фермеру, так і великому виробництву, тому що є модифікації різної продуктивності.Крім того пропонуємо

Компанія Oliepres 2014 - 2020. Розробка сайтів Компанія ИнМАК

авторство добавлять через поле "Копирайт". а это поле можно убрать